DA SE NE ZABORAVI

Autor: Elena Čengija, 2. 10. 2024.

Povodom 33. obljetnice napada na Dubrovnik u crkvi Male braće upriličen je prigodan program osnovnih škola „Da se ne zaboravi“. Kroz ovaj se program oni najmlađi kroz pjesmu i riječ prisjećaju naših sugrađana koji su položili svoje živote u obrani Dubrovnika, a ponajviše svojih vršnjaka čija su djetinjstva prekinuta i životi prerano ugašeni. Odabranim tekstovima i skladbama dubrovački osnovnoškolci poslali su poruku ljubavi, mira i važnosti čuvanja sjećanja koje mora biti utkano u našu sadašnjost i budućnost kao zalog života u slobodi, najvažnije vrijednosti našega Grada.

Ovogodišnji program vodila je gđa Suzi Sokol, a domaćin je bila OŠ Lapad. Našu je školu najprije predstavila učenica 7. a razreda Katarina Fišer koja je izvela pjesmu „Grad“ pod mentorstvom učiteljice Ivane Obradović, a potom školski zbor i solistice Nora Grljušić i Laura Čutura uz pratnju učenice Ivane Ivanković na klavijaturama i učiteljice i mentorice Jelene Šain na mandolini. Zbor je otpjevao pjesmu „Mojoj lijepoj zemlji Hrvatskoj“.

Ponosni smo što smo i ove godine bili dio programa „Da se ne zaboravi“ te svojim simboličnim doprinosom odali počast poginulim braniteljima i stradalim civilima u Domovinskom ratu.