Makarska 13.listopada 2010. - izlet učenika šestih razreda

Autor: Administrator , 5. 11. 2010.

pripremio: Petar Bubica, 6a

Došao je i taj dan…. Učenici šestih razreda, moji prijatelji i ja smo krenuli na put u Makarsku. Svi smo gledali nebo nadajući se da neće pasti kiša. Dobro je da nam se nebo smilovalo i nije pala kiša. Prošlo par sati smijeha, pjevanja i zabave, kad ugledasmo Makarsku! Svi smo gledali oko sebe i jedva čekali da iziđemo iz autobusa.

Mi izišli iz autobusa, a sve bolje i bolje! Tamo gdje smo se odmarali bio je nogometni teren s umjetnom travom! Svi iz mog  razreda i ja išli smo igrati nogomet, ali šteta je bila da nismo imali veliku loptu, nego smo imali malu koja je malo manja od rukometne lopte. Igrali smo, jeli i pili. Krenuli smo u Malakološki muzej. Vidio sam veliki kornjačin oklop! Velik je skoro kao mi! Izišli smo iz muzeja i čekali da iziđe razred poslije nas. Bilo je dobro. Ostali razredi su otišli šetati rivom, a moj razred i ja smo otišli kupiti loptu za nogomet. Kad smo je kupili, dotrčali smo nazad do igrališta i neprestano smo, oko 3 sata, igrali nogomet. Nažalost, poslije tog igranja pukla je lopta. Ukrcali smo se u autobus i krenuli u Zaostrog, koji je jako blizu Makarske. Tamo smo posjetili Franjevački samostan koji je poznat po svojoj staroj knjižnici…Baš su knjige debele i velike! Ja ih ne bih nikad pročitao!

Ponovo smo se ukrcali u autobus, pjevali i zabavljali se do Neuma gdje smo se odmorili i gdje je većina djece obavila „važne“ stvari. Tada smo krenuli u naš predivan i najljepši grad Dubrovnik! Ovaj put smo još više pjevali i zabavljali se! Na kraju svega sam izišao, a dočekao me moj pas skačući od sreće!

fotogalerija