FESTA SVETOG VLAHA 2011.godine

Autor: Administrator , 1. 2. 2011.

30.siječnja 2011. godine u Crkvi sv.Vlaha nakon svete mise, u sklopu trodnevne pripreme za nadolazeću Festu, učenici Osnovne škole „Mokošica“ izveli su prigodni program u čast dubrovačkog parca. Program je najavila učenica 5.c razreda Ivana Karačić, član dramske skupine (mentor Mirzeta Samardžić, učiteljica hrvatskoga jezika)......

1. Program je otvorio zbor OŠ „Mokošica“ pod ravnanjem prof.glazbene kulture Ružice Šimić. Izveli su pjesmu „Dubrovnik“. Zatim je slijedilo:

2. Matej Vidak, učenik 5.b razreda, napisao je pjesmu posvećenu sv. Vlahu, a stihove  je govorila učenica 5.a Viktoria  Bačić.

Mentor: Tonka Vodopija, učiteljica hrvatskoga jezika

3. Svoju pjesmu „Sv.Vlaho“ govorio je učenik 4.d Lukša Gleđ.

4. Nakon toga opet smo čuli zbor OŠ „Mokošica“. Otpjevali  su pjesmu „Darovi za svu djecu“.

5.  Učenica 4.d Dorotea  Hladilo govorila je svoje stihove posvećene našem parcu.

Mentor 4.d razreda: učiteljica Ana Cvjetković

6. Na kraju programa čuli smo još jednom naš zbor i pjesmu, svima dragu, „Festanjuli“.

Nakon toga Ivana Karačić je odjavila program sljedećim riječima:

OVOM PJESMOM OPRAŠTAMO SE OD VAS. NEKA GOLUBICE MIRA POLETE, NEKA BARJACI PROĐU STRADUNOM, NEKA IZ MÍRA IZVIRU MIR I  MOLITVA, A SVE TO NEKA PRATI SVETI VLAHO! SVIMA VAMA I SVOM DUBROVAČKOM PUKU ČESTITAMO BLAGDAN SVETOG VLAHA, A IMENDAN SVIMA KOJI NOSE SVEČEVO IME. NAŠEM DRAGOM ZAŠTITNIKU ZAHVALJUJEMO  ZA SVA DOBROČINSTVA.

Poslije programa don Toma Lučić, rektor Crkve sv. Vlaha zahvalio se učenicima na nastupu, a  školskoj knjižnici OŠ „Mokošica“poklonio je knjigu IN HONOREM SANCTI BLASII  (Himne, mise i ostale skladbe u čast svetog parca, zaštitnika Dubrovačke biskupije i grada Dubrovnika).

Pripremila: Mirzeta Samardžić