Terenska nastava na Lokrumu - 5.razredi

Autor: Administrator , 18. 5. 2011.

17 svibnja 2011.godine učenici  5.a, 5.b i 5.c zajedno sa svojim razrednicima  (prof.Marija Miškov, prof. Boško Ćorak, prof. Mirzeta Samardžić) išli su na terensku nastavu na Lokrum.

Krenuli smo s Pila u 9:30 prema gradskoj luci i brodom „Zrinski“ u 10:00 prema Lokrumu. Na Lokrum smo stigli za 10 minuta. Zaputili smo se prema Botaničkom vrtu gdje smo uživali u biljnom bogatstvu ovoga prelijepog vrta. Cijelim putem „pozdravljli“ su nas lokrumski pauni......

Stojan Barbarić, učenik 5. c razreda, pričao nam je legende vezane za Lokrum, Luka Kovač (5.c) je govorio o povijesti Lokruma, Luka Glumac i Kristijan Zrno (5.c)  pričali su o biljnom i životinjskom svijetu otoka.Učenike je oduševilo jezero „mrtvo more“ jer su se sjetili dolazaka sa svojim roditeljima i kupanja, upravo na „mrtvom moru“. Prelijep dan izazivao je mnoge da skoče u more, ali kupanje nije bilo u našem programu. Perivoje samostana doživjeli smo kao labirint pa su se neki tamo igrali.U slobodnom dijelu programa profesor Ćorak je organizirao „male sportske igre“. Dječaci su igrali nogomet, a djevojčice odbojku.

Ovom terenskom nastavom „spojili“ smo hrvatski jezik ( pisanje sastavaka o terenskoj nastavi), prirodu ( flora i fauna Lokruma) i tehničku kulturu (promet).Sve je proteklo u najboljem redu. S Lokruma smo se vratili na Pile oko 14:30 pa autobusom nazad u Mokošicu.

Napisao: Borna Špaleta 5.c

Pripremila: Mirzeta Samardžić