Obilježavanje 20. obljetnice početka napada na Dubrovnik

Autor: Administrator , 10. 10. 2011.

Dana 30. rujna 2011.g. obilježili smo 20. obljetnicu napada na Dubrovnik. Obilježavanje je počelo priredbom u Kazalištu Marina Držića koju su priredile gradske i prigradske osnovne škole. Program je bio vrlo bogat i raznovrstan, a težište je bilo na literarnim radovima s temom Napad na Dubrovnik. U programu je sudjelovala i Osnovna škola Mokošica. Nika Milutinović čitala je literarni sastav Marije Pezo pod naslovom Prvi listopad,a Vita Varezić čitala je  literarni rad Antonele Šaban pod naslovom Pogled na Srđ. Nakon završetka programa u  Kazalištu Marina Držića odvezli smo se žičarom na Srđ.

U 12:00 počela je pod križem na Srđu sveta misa koju je predvodio mons.Mate Uzinić. Osim učenika osnovnih škola misi su prisustvovali gradonačelnik Andro Vlahušić, župan Nikola Dobroslavić i ostali predstavnici gradske i županijske vlasti. Nakon mise bilo je  polaganje vijenaca pod križem,a potom je slijedio domjenak za sve prisutne. Po završetku domjenka još smo malo prošetali i opet se žičarom  vratili u grad.