Međunarodni dan stariji osoba

Autor: Administrator , 6. 11. 2012.

Pripremila: Monika Žuvela 8.d

U organizaciji knjižnice Mokošica i OŠ MOKOŠICA, 23. listopada 2012. g., učenici  OŠ Mokošica obilježili su Međunarodni dan starijih osoba u mjesnoj knjižnici.

U 18 sati u prostoru knjižnice okupili su se učenici naše škole zajedno sa svojim mentorima i čitali svoje radove napisane na temu Moj nono i none. Literarne radove  pisali su  na hrvatskom književnom jeziku, na dubrovačkom, ali i na čakavskom narječju. Unuci i unuke su vrlo slikovito i osjećajno portretirali svoje bake i djedove . Svaki autor je i čitao svoj literarni ostvaraj(Toni  Farac, Ana Blaić, Anamarija Sršen, Maris Milković, Ivana Oberan, Romana Radulović, Pero Papac, Matej Zvone, Marin Sršen, Tin Vidak, Patricija Krnjaić, Mario Ban, Matej Vidak, Simona Hančević, Martina Prkačin, Roko Gvozdenica, Monika Žuvela, Daniela Vratonjić, Jelena Vidojević, Domagoj Ljubišić, Dora Pezo, Laura Majer, Pavo Matana, Jakov Varezić i Ana Delevski).

Nagradu za najbolji literarni rad dobila je Jelena Vidojević, učenica  5. c razreda, a  nagradu za najbolji likovni rad dobila je Josipa Leho, učenica 8.d razreda.

Osim prezentiranja učeničkih ostvaraja naša knjižničarka Irja Jerković pročitala je dvije priče  iz knjige Priče oko popreta naše, nedavno preminule,  mještanke prof. Tereze Gović. Osim priča, knjižničarka je pročitala i jedan recept (kako se pravi stari dubrovački liker Rozolin) kojeg je Tereza zapisala u svojoj knjizi. Na taj način smo evocirali uspomene na pokojnu Terezu.

nagrađeni radovi