Akcija "Sigurniji internet za djecu i mlade 2013"

Autor: Administrator , 6. 5. 2013.

I učenici naše škole uključili su se u akciju "Sigurniji internet za djecu i mlade"  izradom multimedijskih radova (postera, animacija, videozapisa, prezentacija, igara i slično) kojima svoje vršnjake upozoravaju na moguće opasnosti na internetu i daju im savjete kako ih izbjeći. Pri izradi tih sadržaja učenici su trebali primijeniti sve što su naučili i na vrlo kreativan način stvoriti nove obrazovne sadržaje. Učenice Nika Milutinović (8.d) i Zrinka Udženija (8.d) izradile su interaktivni poster, a učenice Marija Cvjetanović (7.c) i Ivana Vatonić (7.c) prezentaciju s korisnim porukama za mlade.

Agencija za zaštitu osobnih podataka, udruga „Suradnici u učenju“ i Microsoft Hrvatska organizirala je izložbu multimedijskih radova iz nacionalne kampanje „Sigurniji internet za djecu i mlade“ koja  se održala u ponedjeljak, 29. travnja, od 11 sati u prostorima Agencije za zaštitu osobnih podataka, u Martićevoj 14 (3. kat) u Zagrebu.

Na natječaj su pristigla 1016 radova na kojim je radilo 1835 učenika, od kojih najmlađi ima 6, a najstariji 18 godina. Kroz rad ih je vodilo 57 učitelja i nastavnika iz 76 osnovnih i 7 srednjih škola, 1 dječjeg vrtića i 2 SOS Dječja sela.
Radovi su rađeni različitim programima pa vjerujemo da je sloboda odabira oblika multimedijskog sadržaja i računalnog programa za njegovu izradu učenicima omogućila da pokažu svoje znanje o sigurnosti na najbolji mogući način. Multimedijski radovi napravljeni su u obliku videozapisa, animacija, stripova, glogstera, prezentacija, kvizova, igara, a neki i korištenjem programskih jezika Kodu i Logo. Ove godine bili smo malo strožiji u razvrstavanju radova pa ćete vidjeti po tri kategorije radova za tri uzrasta: niži i viši razredi osnovne škole i srednja škola.

Svi radovi zaslužili su objavljivanje na Izložbi i svim sudionicima stižu diplome i pokloni, a mi im čestitamo na uspješnom sudjelovanju u akciji.

Posebno ističemo 160 najboljih radova te 406 istaknutih radova čiju su autori na najbolji način oblikovali savjete za vršnjake, primjerima pokazali kako se snaći u neugodnim i opasnim situacijama na internetu te pokazali izvrsno snalaženje pri korištenju računala.
Radovi su podijeljeni na devet stranica i posloženi prema obliku sadržaja. Neke sadržaje možete pogledati u sklopu tih stranica, a neke ćete morati najprije preuzeti na svoje računalo pa otvoriti pripadajućim programom.