MOJ MALI DNEVNIK (8. - 11. 4. 2014.)

Autor: Administrator , 29. 4. 2014.

OSMAŠI MOKOŠICE NA EKSKURZIJI

Zapisala: Brigita Krnjaić 8.c

1. dan

Jutro je. Od silnog uzbuđenja malo tko je spavao. Sastanak na okretištu  1A u Mokošici. Pričamo, po tko zna koji put, o programu naše ekskurzije. S velikim nestrpljenjem čekamo dolazak naših autobusa i konačno - polazak u 8:00. Prvo odredište je Neum. Kako ne „svratiti“ u pekaru Magistrala ? To bi bilo neoprostivo. Pokupovali smo „cijelu“ pekaru i dobro „opskrbljeni“ krenuli prema NP Krka.Oduševljeni ljepotama NP Krka, „napunili“smo svoje baterije za naredne dane i spremno nastavili put prema Biogradu i hotelu Bolero . Večerali smo, „sredili se“ i pošli na zabavu, koja je bila samo „uvod“ za one zabave koje su slijedile drugih večeri.

2. dan

Buđenje i rani doručak u 7:15. Odlazimo u MC Nikola Tesla u Smiljanu. Pozorno i s oduševljenjem pratimo film o Nikoli Tesli,a obilazak njegove rodne kuće je nezaboravan.. Zatim slijedi odlazak na Plitvička jezera. Dočekala nas je kiša, ali ona nije pokvarila naše raspoloženje. Nema te kiše koja može pokvariti ugođaj veličanstvene ljepote prirode. Svojom „glazbom“ pozdravili su nas slapovi i još dugo nakon odlaska „čula“ sam njihov „koncert“.

Zatim se vraćamo u hotel na večeru pa opet „veliko“ spremanje i zabava.

3.dan

Doručak. Nakon doručka odlazimo u Nin i Zadar. U Ninu smo vidjeli Gradske zidine i kip Grgura Ninskog, jednog od najznačajnijih ninskih biskupa. Zadar nas je oduševio različitim stilovima  gradnje, a Pozdrav Suncu nalazi se u zadarskoj luci, na zapadnoj točki zadarskog poluotoka, neposredno uz Morske orgulje. S ovog se mjesta pruža pogled na Zadarski kanal, otoke i na zalazak Sunca, čija je ljepota u Zadru posebno poznata. Pozdrav Suncu i Morske orgulje su mjesto okupljanja i turistička atrakcija.

Nakon toga smo dobili 1 sat slobodno. Svi smo se „raspršili“ na različite lokacije i svatko je doživio grad na svoj način. Naravno, zlato i srebro Zadra je nešto što nikog ne ostavlja ravnodušnim. Slijedi uobičajeni povratak i večera u hotelu pa zabava. Nakon zabave vratili smo se u hotel te u hodniku priredili „program“ za naše voditelje i profesore. Radili smo ono što najviše volimo - opnašali naše profesore. Neki imitatori su tako dobri da ih je teško razlikovati od originala. Te večeri veselje, smijeh i radost vladali su hotelom. Naši profesori su bili dio nas - jednostavni, dragi, zabavni i nasmijani.

4. dan

I ... svemu dođe kraj. Došao je dan povratka.. Spakirali smo se. Odlazimo u razgled Šibenika, a nakon toga na ručak u hotel. Naš vodič (Neno) imao je rođendan pa će i taj lijepi događaj ostati dio nezaboravne ekskurzije. Slijedi odlazak u SHOPPING CENTAR SUPERNOVA ZADAR.Nakon shoppinga ulazimo u autobuse. Dolazimo u Mokošicu u kasnim večernjim satima.